استودیو ساناز رییسی

کارت پستال

کارت پستال، این روز ها برای تبریک گفتن مناسبت ها به دوستان و آشنایان از روش های گوناگونی استفاده می شود. یکی از روش هایی که می‌توان خیلی صمیمانه احساسات خود را بیان کرد، استفاده از کارت تبریک است البته در گذشته که هنوز پایه تکنولوژی و اینترنت به زندگی عموم مردم باز نشده بود از یک کارت تبریک چاپی برای این منظور استفاده می کردیم . کارت تبریک حاوی تصویر و متن متناسب با موضوع تبریک است که در آن متن و نوشته جهت ابراز دوستی درج می‌شود. کارت تبریک ها عموما در ایام خاصی از قبیل تحسین، ابراز تشکر و قدردانی و تبریک است. برای فانتزی شدن فضای تبریک، می‌توان کارتها را درون یک پاکت زیبا و مخصوص قرار داد یا اگر بصورت دیجیتال است میتوان با یک موزیک مناسب ادغامش کرد.درواقع با ورود دنیای دیجیتال و قابلیت ارائه یک متن زیبا از طریق تلفن همراه، کارتهای تبریک هم بصورت دیجیتال در اختیار عموم  قرار گرفتند.

کارتهای تبریک با موضوعاتی از قبیل تولد، موضوعات عاشقانه، تبریک عید نوروز، ولنتاین، تبریک روزهای خاصی همچون روز مادر، روز پدر، کارت تبریک با موضوعات غمگین، تجارت و کسب و کار، موضوعاتی آسمان، موضوع کامپیوتر، فانتزی و گاهی نیز کارت تبریک متحرک و … می باشند.

چینی ها به عنوان اولین سازنده کارت تبریک شناخته شده اند که پس از آن نیز مصری ها با استفاده از کاغذ پاپیروس، پیامهای تبریک خود را از این طریق ارسال می‌کردند. در قرن چهاردم در اروپا کاغذهای دست ساز سطح مناسبی برای چاپ متن به منظور تبریک بود. آلمانی ها با استفاده چوب پیام تبریک سال نو را ارسال می‌کردند. و شاید مقدمه ای شد برای شکل گیری کارت پستال های امروزی.

شرکت های هال آمریکن گریتینگز و مارک کاردز به عنوان بزرگترین سازنده های کارت پستال و کارت تبرک در جهان شناخته شده هستند سالانه یک میلیارد پوند صرف کارت تبریک می‌کنند. این امر بیانگر میزان استفاده بالای شهروندان انگلیسی از کارت تبریک دارد. آنچه امروز با عنوان کارت تبریک شناخته شده، اولین بار در دهه ۱۹۳۰ شکل گرفت و بصورت کاملاً حرفه ای در اختیار مشتریان قرار گرفت.

کارت پستال
کارت پستال
کارت پستال
ویکی عکس پستال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست