استودیو ساناز رییسی

ژست عکاسی عروسی

عکس عروسی
برای داشتن یک آلبوم عکس عروسی کامل و دوست داشتنی باید آلبوم عکس هایتان لبریز از عکس هایی با ژانرهای متفاوت باشد. عکاسی نیز مانند تمام هنرهای دیگر، زیر مجموعه های مختلفی دارد. از طرفی شاید آلبوم عکس های فامیل یا دوستان را دیده باشید و از نوع عکس های ثبت شده خوشتان آمده باشد و دوست داشته باشید عکس های عروسی شما هم این چنین شود ولی نمی دانید ژانر عکس ها چیست؟شناخت ژانر عکس های عروسی به شما کمک می کند آتلیه مناسب با سلیقه خود را انتخاب کنید و آلبوم عروسی تان را از عکس های زیبا و مورد علاقه خودتان پر کنید. به هرحال سلیقه هر کس متفاوت است به همین دلیل سبک های مختلف عکاسی نیز وجود دارد و آلبوم هرکس مطابق سلیقه خودش چیده می شود. پس بهتر است سبک و مدل عکس های مورد علاقه خود را بشناسید.در ابتدا به این نکته دقت کنید که در انتخاب آتلیه عروسی، اخلاق و برخورد پرسنل بسیار با اهمیت است. اگر عکاس و فیلم بردار شما با صبر و حوصله و اخلاق خوش با شما برخورد کنند قطعا شما برای عکس و فیلم های خود چهره شاداب تر و روحیه بهتری دارید. اما اگر پرسنل آتلیه رفتار خوبی با شما نداشته باشند در تمام عکس و فیلم هایتان عبوس هستید و خیلی زود خسته می شوید. در قدم بعدی به هنر و حرفه ای بودن آتلیه در عکاسی و فیلم برداری عروسی به همان سبکی که دوست دارید، دقت کنید.

ژست عکاسی عروسی کلاسیک

این ژانر عکاسی از سبک های عکاسی سنتی ست که گذشته نیز وجود داشته. سبک عکاسی کلاسیک اینگونه است که عکاس مشخص می کند تا عروس داماد کجا قرار بگیرند و با چه ژستی به دوربین یا پیرامون خود نگاه کنند. این سبک عکس ها از قدیم نیز در تمام آلبوم ها وجود داشته و هنوز هم که هنوزه این عکس ها طرفداران خود را دارد. البته این نوع عکاسی با ژست های امروزی و مدرن ادغام شده است . عکس های کلاسیک امروزه زیبایی خاص خود را دارند و به شما پیشنهاد می کنیم حتی اگر سبک دیگری را بیشتر دوست دارید تعدادی از عکس های کلاسیک را نیز در آلبوم عروسیتان جای دهید. هرچند ممکن است ژست گرفتن برایتان سخت باشد و احساس خوبی نداشته باشید که بصورت مصنوعی ژست بگیرید یا لبخند بزنید اما اگر در تعدادی از این عکس ها موفق شوید، عکس های زیبایی از عروسی خود ثبت خواهید کرد.

ژست عکاسی عروسی

ژست عکاسی عروسی رئال

عکس های سبک رئال دقیقا نقطه روبروی عکاسی کلاسیک می باشد. اولین نقطه تقابل این سبک با سبک کلاسیک این است که سبک رئال به تازگی در عکس های عروسی راه پیدا کرده است. نقطه تقابل بعدی در این است که برعکس سبک کلاسیک برای عکاسی لازم به ژست گرفتن نیست. در سبک رئال عکاس به شما نمی گوید چه ژستی بگیرید، به کدام جهت نگاه کنید یا لبخند بزنید بلکه احساسات و رفتار واقعی شما در این سبک از عکاسی به تصویر کشیده می شود.برای عکاسی رئال، آتلیه عکاسی از شما ‌‌‌‌‌می‌خواهد که در مکان سرسبزی مثل یک باغ با همسر خود قدم بزنید، با هم گپ و گفت داشته باشید و حتی حرف‌‌‌‌‌های خنده‌دار بزنید و باهم بخندید ،عکاسان نیز از قدم های شما، نگاه های عاشقانه و خنده های از ته دلتان عکس‌‌‌‌‌های رمانتیکی می گیرند. در این سبک، عموما عکاسی و فیلمبرداری کلیپ به صورت همزمان انجام ‌‌‌‌‌می‌شود تا کلیپ عروس داماد نیز طبیعی و بسیار زیبا باشد فراموش نکنید در این سبک عکاسی حضور عکاسان و فیلم بردار باید برای شما بی معنی شود و با این تفکر که شما و همسرتان در مکان تنها هستین تصاویر شما را واقعی جلوه می دهد.

ژست عکاسی عروسی

ژست عکاسی دراماتیک عروسی

نور مهمترین ابزار در به تصویر کشیدن لحظات دراماتیک یا عکس های عروسی با ژانر درام می باشد! چیزی که در این عکس ها نقش اصلی را بازی می کند نورپردازی و هنر آتلیه عروسی شما در این زمینه می باشد. با نورپردازی و نورهای ویژه که برای عکاسی دراماتیک استفاده می شود بطورکلی می توان حال و هوای فضا و رنگ بندی های آن را تغییر داد. برای عکس های دراماتیک شما از نورهای طبیعی و مصنوعی استفاده می شود. برای عکاسی در نور طبیعی، عکاسی در ساعت‌‌‌‌‌های نزدیک به طلوع یا غروب خورشید بسیار هنری و خاص می شود. نورهای مصنوعی هم که در هر فضا و هر ساعتی بخواهید توسط آتلیه ارائه می شود. هرچند در فضای باز کمتر می شود روی نورهای مصنوعی مانور داد. تنها نکته این است که عکس های دراماتیک نیاز به خلاقیت و هنر زیادی دارند. ایده های خلاقانه عکس های عروسی با استفاده از نور و جزییات کوچک، زیبایی زیادی پدید می آورد.

ژست عکاسی ژورنال عروسی

عکس های سبک ژورنالیسم یا عکس های خبری،دقیقا مانند عکس‌ هایی ست که در رسانه‌ های خبری، مجلات و هفته ‌نامه‌ ها بصورت مستند مشاهده می کنید. در این سبک، عکاس سعی می کند از صحنه های جذاب و اتفاقات عروسی، عکس های غیر رسمی و مستند بیندازد. در این سبک عکاسی نیاز زیادی به ویرایش عکس ها احساس نمی شود. بین عکس های ژورنالیسم و رئال تفاوت های بسیار ظریفی وجود دارد.
این مدل از عکس‌ ها می‌تواند شامل عکس های مستند، عکس های تبلیغاتی، عکاسی ورزشی، زندگی جاری‌، علایق انسانی و به تصویر کشیدن روش زندگی باشد.

ژست عکاسی هنری یا آرتیستی عروسی

برای عکس های هنری تمام مشخصه ها باید حرفه ای انجام شود. از نورپردازی و طراحی صحنه گرفته تا ادیت و روتوش عکس های عروسی. دقیقا مانند عکس هایی که از هنرمندان یا افراد مشهور گرفته می شود. مهارت و تجربه آتلیه عروسی برای ثبت عکس های هنری حرف اول را می زند زیرا در این مدل عکس ها تلفیق نور پردازی، ژست های طبیعی، زاویه دوربین و مکان سوژه عکاسی در کنارهم وجود دارد. پس شناخت و استفاده بهینه از تمام این جزییات نیاز به مهارت و تجربه زیادی دارد.

با ما در تماس باشید استودیو عکاسی ساناز رییسی.

ژست عکاسی عروسی

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست