استودیو ساناز رییسی

لبخند زیبا موثر

لبخند زیبا موثرترین شیوه برای جذابیت هر فرد است. خنده باعث می شود تصویر زیبایی از شما در اولین دیدار در ذهن دیگران نقش ببندد، در کسب و کار موفق تر، روابط شما بهبود می یابد، دیگران نسبت به شما احساس بهتری خواهند داشت و اعتماد به نفس را افزایش می دهد. به نظر می رسد بعضی افراد نسبت به سایرین زیباتر و طبیعی تر لبخند می زنند، اما مثل هر عادت دیگری، لبخند زیبا هم نیاز به تمرین دارد. در ادامه به تکنیک های جالب خندیدن طبیعی و زیبا اشاره خواهیم کرد.
استودیو عکاسی ساناز رییسی

لحظاتی که لبخند زدن مشکل است

در بعضی موقعیت ها خنده، اجباری و سخت به نظر می رسد، مثلا هنگام عکس انداختن یا شرایطی که باید به کسی که دوست ندارید لبخند بزنید. در این مواقع در حقیقت دلیل خوبی برای خندیدن ندارید و باید از خاطرات خوب یا جوک هایی که در ذهن مرور می کنید استفاده کنید تا لبخندتان طبیعی و زیبا به نظر برسد.

باید 20 درصد بیشتر از آنچه فکر می کنید کافی است، لبخند بزنید! لبخند کاملی که ردیف دندان ها نمایان شود و چشم ها فراموش نشود.

لحظاتی که نمی خواهید لبخند بزنید

گاهی از خندیدن می ترسید، ترس از واکنش دیگران یا آسیب پذیری در مقابل آن ها. به این نکته توجه کنید که هر شرایطی که گمان می کنید با لبخند آسیب پذیر می شوید دقیقا جایی است که لبخند باعث قدرت شما خواهد شد. لبخند زدن باعث می شود ظاهر گشاده رویی داشته باشید و مردم به روی باز پاسخ بهتری خواهند داد تا به یک چهره عبوس و جدی.

شاید از جمله افرادی باشید که لبخند زدن در محیط کار را غیرحرفه ای می دانند، اما برعکس، لبخند نشانه در دسترس بودن و نزدیکی است و ارزش شما نزد دیگرن بالاتر خواهد رفت.

لحظاتی که احساس شوخ طبعی می کنید

در طول زندگی مسائل فراوانی پیش می آید که باعث می شود بسیار جدی و دقیق رفتار کنیم، اما اگر زندگی را یک ماجراجویی شگفت انگیز بدانید و اجازه دهید کودک درون تان گاهی به بازیگوشی بپردازد، در زمان های بیشتری از زندگی احساس سرزندگی و شادی خواهید کرد، در این مواقع لبخندها نیز واقعی تر و طبیعی تر جلوه خواهد کرد.

 وقتی عاشق هستید

وقتی عاشق کسی یا چیزی هستید یا سرشار از عشق و محبت نسبت به انسان ها می شوید، وقتی کاری که انجام می دهید را دوست دارید یا با کسی که دوست دارید ملاقات می کنید در همه این لحظات لبخندهای دوست داشتنی و زیبا راحت تر روی صورت نقش می بندد.

بابت آن چه در زندگی دارید قدردان باشید تا لبخندهای زیباتری داشته باشید.

 لحظاتی که واقعا خوشحال هستید

شادی از بهترین راه ها برای داشتن لبخند زیباتر است. دلایل ریز و درشت زیادی در زندگی هست که می توان بابت آن ها خوشحال بود، حتی زمانی که زندگی به سختی می گذرد باز هم می توانید برای لبخند دلایل خوبی پیدا کنید. روی موضوعات مثبت زندگی تمرکز کنید تا جذاب تر و زیباتر شوید.

لبخند واقعی داشته باشید

خنده واقعی به راحتی قابل تشخیص است و به سختی می توان آن را تقلید کرد. در لبخند واقعی درخشش خاصی در چشم ها ایجاد می شود، پلک پایین تنگ تر شده و گوشه چشم چروک می افتد و رفتار دوستانه شخص باعث آرامش خاطر اطرافیانش می شود.

هنگامی که از ته دل خوشحال هستید و تبسم واقعی روی چهره دارید، به حالت صورت خود خوب دقت کنید و آن ها را به یاد بسپارید تا هر زمان که می خواهید لبخند بزنید به صورت ارادی این حالات را ایجاد کنید. لبخندهای اجباری نزنید زیرا دیگران آن را خوب تشخیص داده و نسبت به شما بی اعتماد خواهند شد.

به بهداشت دهان و دندان توجه کنید

یکی از عواملی که باعث ترس از خنده می شود، دندان های بدشکل یا زرد و بدبویی دهان است. به طور منظم مسواک بزنید،هنگام خارج شدن از منزل یا دیدار دوستان حتما دهان و دندان خود را تمیز کنید. از خوشبو کننده های دهان استفاده کنید. از مصرف سیگار، نوشابه، قهوه اجتناب کنید.

اگر دندان های نامرتب دارید با مراجعه به دندانپزشک سعی کنید آن را برطرف کنید، زیرا اولین چیزی که هنگام تبسم باعث جلب توجه دیگران می شود دندان های طرف مقابل است.

چشم ها باید لبخند بزند

از نشانه های خنده واقعی حالت چشم ها است. برای اطمینان از این مسئله جلوی آینه ایستاده و سعی کنید لبخند بزنید. روی چشم ها تمرکز کنید و قسمت زیر چشم را با کاغذی بپوشانید.

بعد از کمی دقت متوجه می شوید می توان با دهان خندید در حالی که اثر خنده در چشم دیده نشود، اما وقتی با چشم ها می خندید گویا تمام صورت لبخند می زند.

استودیو عکاسی ساناز رییسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست