استودیو ساناز رییسی

عکاسی پروفایل خدمات عکاسی

عکاسی پروفایل خدمات عکاسی عکاسی صنعتی تبلیغاتی  عکاسی فضای باز

 

خدمات عکاسی پروفایل ، خدمات عکاسی تهران ، عکاسی هنری است که در زبان های جهان فتوگرافی خوانده می شود،که ترکیبی از دو کلمه یونانی فتو به معنی نور وگرافی به معنی ثبت یا نگارش است.
بنابراین فتوگرافی به معنای نقش کردن با نوراست.
عکاسی یعنی ثبت وایجاد یک تصویر که در دومرحله  انجام می شود. ابتدا به دست آوردن تصویر به وسیله دوربین وثبت آن روی نگاتیو(فیلم) یا گیرنده تصویر الکترونیکی است ومرحله دوم ظاهر کردن تصویر مخفی حاصل از دوربین عکاسی وپایدار کردن آن می باشد.
در دنیای امروز که عکاسی به عنوان یک حرفه جدی وپیشرفته  معرفی شده است. وبا گسترش فضای مجازی واشتراک تصاویر در رسانه های اجتماعی عکاسی انواع پروفایل مخصوصا اسپرت به عنوان یکی از محبوب ترین شاخه های این رشته شناخته می شود.
عکاسی پرتره یا عکاسی چهره ی شخص در زبان عامیانه به نوعی می توان گفت عکاسی پروفایل هستش .عکس برداری از چهره شخص  است که در آن حالت شخصیت وخلق وخوی سوژه نمایش داده می شود.
در این نوع عکس نیز مانند انواع دیگر عکس ها معمولا تمرکز بر چهره ی شخص است.  هرچند که ممکن است تمام بدن و پس زمینه یا بافت اطراف نیز در عکس گنجانده شود.
در ادامه با خواندن مطالب با عکاسی پروفایل  واینکه کجا کاربرد داره وچه ژستهایی باید گرفته شود .وچه نکاتی در عکاسی وسوژه باید رعایت شود.
عکاسی پروفایل فضای باز و بسته واینکه با چه لنزی گرفته شود شرح داده می شود.
فقط کافی است کمی حوصله به خرج داد

خدمات عکاسی پروفایل، عکاسی فضای باز

عکاسی پروفایل یک عکاسی ساده ویک عکس ساده نیست. بلکه حرفهایی در آن نهفته هست.
عکس پروفایل نمایانگر افکار،اخلاق وخصوصیات فردی سوژه است. معمولا فاصله های کانونی لنزها مورد استفاده برای عکاسی پرتره بخاطر بار روانی لنزهای واید و نرمال از دو برابر نرمال به بالا و بخاطر کاهش شدید عمق میدان وضوح در لنزهای تله بلند ،کمتر از چهار برابر لنز نرمال است.
بهتراست عکس های پروفایل را با عمق میدان کم (یعنی با دیافراگم باز)تهیه کرد ،تا پس زمینه محوشده و سوژه با تاکید بیشتر ی دیده شود.
عکاسی پرتره یا پروفایل به صورت حرفه ای یکی از دشوارترین انواع عکاسی است.
گرفتن عکس که ظاهری طبیعی داشته وگویای شخصیت سوژه باشد.مهارتی است که به پشتکار وتمرین احتیاج دارد.
انجام عکس پروفایل اسپرت :به شدت مورد توجه و علاقه ی جوانان ونوجوانان بوده وهست. از این جهت عکاسی ها و آتلیه ها این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده اند که انواع عکس های اسپرت رادر دکورهای مختلف آتلیه و فضای باز برای هرسلیقه ای و متناسب برای خانمها و آقایان عکس برداری کنند.

عکاسی پروفایل

خدمات عکاسی پروفایل، عکاسی فضای باز

با پیشرفت تکنولوژی ودسترسی به گوشی های دوربین دار عکاسی پروفایل نیز مانند بقیه کارهای روزمره به راحتی صورت می گیرد وتقریبا هرکسی به همراه خود یک گوشی دوربین دار ،دارد. همین امر باعث شده هر روز یک اپلیکیشن  ونرم افزار جدید در رابطه با ویرایش عکس ارائه می شود که در این عرصه فعالیت دارند. نرم افزار ادیت عکس نیز باید به صورت کامل تر وحرفه ای تر در نر گرفته شود. نرم افزار های حرفه ای فتوشاپ که برای این افراد طراحی می شود دارای امکانات بسیار وسیع تری وپیچیده تری می باشد. به همین جهت برای کارکردن با آن ها به مهارت های بیشتری نیاز است.
چند نمونه از این نرم افزارها عبارتند از:

photo funia-
Fhoto shop
Fhoto room
Fotor Adobe و…..

عکاسی پروفایل

خدمات عکاسی پروفایل، عکاسی فضای باز

در دنیای امروز وبا پیشرفت هرروز علم شبکه های اجتماعی به بخش جدایی ناپذیر زندگی روزمره  ما تبدیل شده اند.
عکس پروفایل بارزترین وجه مشترک همه افراد در این دنیای مجازی است.
برطبق اصول روانشناسی عکس پروفایل رازهای سربه مهری درباره شخصیت شناسی در پس هرعکس نهفته است. ومی تواند پیام های مختلفی را به تماشاگر انتقال دهد. اگر دوستدارید با رعایت نکات ریز وساده ولی مهم بر ناخودآگاه دوستان و مخاطبین خود اثر بگذارید ومحبوبیت ومقبولیت اجتماعی خودرا بالا ببرید.

خدمات عکاسی پروفایل
عکس پروفایل از آن جهت اهمیت دارد که در دنیای مجازی وقتی ما از طریق کامپیوتر یا گوشی تلفن همراه خود ارتباطی را آغاز می کنیم غالبا نبود سایر مولفه های ارتباط غیراز صحبت از جمله حالت چهره ،لحن صدا،زبان بدن،تماس چشمی و نیز فاصله فیزیکی  را احساس می کنیم.
از آن جایی که بخش مهمی از ارتباطات انسان ها غیرکلامی است ونیز این مولفه های غیر کلامی در درک و بهبود ارتباطات بین فردی نقش مهمی ایفا می کند.
تصویر پروفایل باید به گونه ای انتخاب شود که نبود این پارامترها را تا حدامکان پوشش دهد.
از طرف دیگر دانستن اصول روانشناسی عکس پروفایل می تواند در برقراری و تداوم ارتباطات مفید باشد.
در ادامه به نکاتی در باره عکس پروفایل اشاره میکنیم.
یک تصویر پروفایل خوب ارزشی برابر هزار کلمه دارد. وقتی افراد پروفایل  را می بینند تاثیر اولیه شکل می گیرد کمی تواند به تعامل جهت دهد.
تاثیر اولیه عکس پروفایل همواره در ارتباط نقش دارد یک تاثیر اولیه خوب می تواند به یک ارتباط موثر تبدیل شود.

به همین ترتیب تاثیر بد یا به رابطه ای پرتنش ختم می شود ویا موجب قطع کامل رابطه می شود.
فکرش را بکنید به یک مصاحبه ی کاری دعوت شده اید و مصاحبه کننده پیش از دیدار  رودر رو عکس شمارا در یکی از شبکه های اجتماعی دیده است.
در چنین مواردی ملاقات شما تا حد زیادی به تاثیر اولیه ای که فرد ازعکس شما گرفته است بستگی دارد. بنابراین انتخاب بهترین تصویر پروفایل کاری ضروری ومهم است.
طبق تحقیقات انجام شده در مورد ویژگی های مولفه های عکس پروفایل اغلب پوشاندن چشم ها سبب می شود میزان تاثیرگذاری عکس کم شود.
این کم شدن تاثیر وابسته به این است که چشم ها توسط چه چیزی پوشانده شده اند.
به طور مثال اگر در تصویر پروفایل چشم ها با عینک آفتابی پوشیده باشند میزان تاثیرگذاری آنها کمتراز حالت بدون عینک است. اما در حالتی که مو یا سایه ای چشم ها را بپوشاند تغییر خاصی در میزان محبوبیت و تاثیر گذاری آن ها به وجود نمی آید.
همچنین طبق بررسی ها در مورد حالت چشم ها در عکس چشم های باز نشان دهنده ترس با شگفتی است در حالی که عکسی که در آن چشم ها به سمت جهت خاصی است و حس راحتی و اعتماد به نفس را القا می کند.
نکته جالب دیگر این است که حالت زل زدن در عکس جذابیت آن را کاهش می دهد.

خدمات عکاسی پروفایل، عکاسی فضای باز ، خدمات عکاسی تهران

پیتر هارلی(peter Harley) عکاس مشهور علاوه بر جهت چشم ها برتاثیر خط فک در صورت نیز تاکید بسیار می کند. نکته مهم دیگر این است که باید سر به همراه شانه جزئ اصلی عکس باشند. دراین صورت عکس پروفایل زیباتر خواهد بود. عکس پروفایل خندان هنگامی که دندان ها نیز دیده می شوند تاثیر ومحبوبیت بالایی دارند. تاثیر عکس با لبخند و دهان بسته  بیشتر از نصف حالت لبخند با دهان باز است.
اگر لبخند شما در تصویر پروفایل به خنده تبدیل شود محبوبیت وتاثیر گذاری عکس بیشتراز حالت لبخند می شود .
توجه به این نکته حایز اهمیت است که نباید در هیچ عکسی لب ها حالت پوزخند داشته باشند.
زیرا این حالت نشان دهنده تحقیر است. شاید به نظر برسد که لباس یک فرد به اندازه پارامترهای چهره ی او در تاثیر گذاری پروفایل نقش نداشته باشد. اما واقعیت  این است که لباس فرد جزو اولین چیزهایی است که در قضاوت عکس به آن توجه می شود. طبق تحقیقات انجام شده لباس رسمی تاثیر عکس پروفایل را افزایش می دهد. برای مردان لباس رسمی شامل  کت وشلوار تیره به همراه پیراهن روشن است. رنگ های پررنگ  ونا متعارف جزو عوامل غیر رسمی در لباس به نظر می رسند.و قضاوت می شوند.
لباس های دیگر مانند تی شرت و شلوار جین نیز جزو لباس های غیر رسمی محسوب می شوند.
زمینه عکس یکی دیگر از عوامل موثر در جذابیت یک عکس جالب وزیبا و گیرا  برای پروفایل هستش.

خدمات عکاسی پروفایل، خدمات عکاسی پروفایل، خدمات عکاسی تهران
زمینه عکس پروفایل شما ممکن است خاطره یک سفر ،پیاده روی،قدم زدن در ساحل ،آشپزی،رانندگی و….. را در ذهن بیننده تداعی کند .
براساس بررسی ها زنان ومردان عکس هایی را که فرد در حالت انجام دادن فعالیت خاصی است را پروفایل جذاب به حساب می آورند.
همچنین در برخی از عکس ها افراد سعی دارند با برخی از لوازم و دارایی های ارزشمند خود در عکس حضور داشته باشند. براساس آنچه مشاهده شده است این دارایی های ارزشمند برای مردان گیتار،ماشین،موتورسیکلت،واسلحه و….است.
اما بررسی ها نشان می دهند که هیچ کدام از این اشیا جذابیت یا تمایل بیننده به عکس را افزایش نمی دهند. به طور کلی زمینه عکس باید به صورتی انتخاب شود که تمرکز از روی چهره فرد برداشته نشود. بهتر است برای زمینه عکس خاص مکانی انتخاب شود که نشان دهنده ی شخصیت ویا کسب وکار  یک فرد باشد.
مثلا کسانی که کسب وکارشان در موزه محیط زیست است بهتر است از درخت و عناصر موجود در طبیعت در زمینه عکس خاص و زیبا ی خود استفاده کنند.
از طرف دیگر مردم  از عکس هایی که برخی از ویژگی های شخصی را اغراق شده منعکس می کنند بهتر به خاطر می سپارند. بنابراین باید زمینه عکس طوری انتخاب شود که تداعی بهتری در ذهن بیننده به وجود آورده شاید تا به حال به این نکته فکر کرده باشید. که بهترین ژست عکس در مقابل دوربین چیست؟
نتیجه مطالعات نشان می دهد که قرار گرفتن به صورت رو در رو  و مستقیم در مقابل دوربین برای بیننده جذاب تر است. در واقع قرار گرفتن دقیقا روبه روی دوربین از نشانه های غیر کلامی  و احترام محسوب می شود. این نکته در مورد کسانی که به سمت دوربین متمایل  شده اند نیز صدق می کند یعنی با دیدن چنین فردی در عکس ما تصور می کنیم او به سمت ما در حرکت است و در نتیجه گرایش و علاقه ی بیشتری به این افراد پیدا می کنیم. برخلاف آنچه که گفته شد در مورد کسانی که پشت به دوربین میکنند اولین حس بیننده این است که مورد بی توجهی قرار گرفته است. ازاین رو این گونه عکس ها جذابیتی برای بیننده ندارد.
زندگی اجتماعی به سرعت در جریان است و رنگ می تواند ابزاری برای دیده شدن دراین جریان باشد.

خدمات عکاسی پروفایل ، عکاسی فضای باز ، خدمات عکاسی تهران
وقتی  یک رنگ با رنگ های دیگر در تضاد باشد جلوه بیشتری پیدا می کند.
به طور مثال رنگ آبی که در غالب وبسایت ها استفاده می شود. هنگامی که با رنگ مکمل آن یعنی نارنجی همراه شود،بسیار جلوه گر است. با در نظر گرفتن رنگ مناسب وبا توجه به روانشناسی عکس ها می توان بهترین عکس پروفایل را داشت.
 خدمات عکاسی پروفایل
شاید جمله ی عکس پروفایل نشانه شخصیت شما هستش را شنیده باشید. تحقیق دیگری در دانشگاه برینستون در مورد شخصیت شناسی تصویر پروفایل انجام شده است. در این تحقیق  از شرکت کنندگان در خواست شده بود که خصوصیات شخصیتی را به عکس افراد مختلف نسبت دهند. شخصیت  شناسی پروفایل فرد فاقد صلاحیت:صورت های بچه گانه ومعصوم که عمدتا با  صورت گرد وچشم های بزرگ و بینی وچانه کوچک است. شخصیت شناسی پروفایل فرد منفعل:مطیع ،چشم های باز ،بینی کوچک ،و ابرو های بالا انداخته .  شخصیت شناسی پروفایل فردلایق و شایسته: صورت بالغ با پیشانی بزرگ و بینی برجسته. شخصیت شناسی پروفایل فرد حکم فرما:صورت مردانه،همراه با استخوان فک برجسته و متمایز .شخصیت فرد درون گرا:صورت غمگین،و کشیده با چشم های کوچک. شخصیت شناسی پروفایل فرد برونگرا: صورت بیضی،و با گونه های تپل. شخصیت شناسی پروفایل فرد غیر قابل اطمینان: گونه های افتاده ،ابرو و چشمهای نزدیک به هم .شخصیت شناسی پروفایل فرد قابل اعتماد: صورت خندان با استخوان گونه برجسته وابروهای بالا. خلاصه مطلب هرعکسی که انتخاب می کنیم در معرض قضاوت دیگران است واین قضاوت حتی در صورت ملاقات رودر رو به سختی قابل تغییر است. از این رو به دلیل اینکه افراد به شخصیت عکس پروفایل و ژست های طرف مقابل می پردازند و اعتقاد دارند که پروفایل نشانه شخصیت شما ست ضروری است بهترین عکس را انتخاب کنید. برخی ازافراد در میان انتخاب های خود به  عکس نوشته بیشتر از عکس پروفایل تمایل نشان می دهند.
مطالعات نشان می دهد که استفاده از عکس نوشته در مقایسه با عکس نظر بیننده را تا ده در صد کاهش می دهد. امروزه پروفایل ها را دسته بندی کرده اند. عکس پروفایل امروزه نوعی شیوه ارتباطی است و می تواند در مورد آنچه که در باره خود فکر می کنید،اطلاعاتی را در اختیار دیگران قرار دهد. نکته مهم این است که شما در انتخاب عکس پروفایل خود به چه  ویژگی هایی اهمیت می دهید. با توجه به عوامل مختلفی مانند: جنسیت،سن،تحصیلات،موقعیت اجتماعی،عوامل فرهنگی،عکس پروفایل شما می تواند در یکی از انواع پروفایل خاص ،پروفایل عاشقانه،پروفایل خاص دخترانه،عکس پروفایل خاص پسرونه،پروفایل شاد،عکس پروفایل  غمگین ،عکس پروفایل لاکچری،پروفایل فانتزی ،پروفایل کارتونی،پروفایل هنری،پروفایل با حیوانات،عکس پروفایل سلفی و…… دسته بندی شود که در ادامه به بعضی از آن ها اشاره میکنیم.
عکس پروفایل خاص:برایداشتن تصویر پروفایل خاص باید به این نکته جالب و مهم توجه داشت که غالبا افراد به عکس هایی که از سمت چپ صورت  گرفته شده اند علاقه بیشتری نشان می دهند. براساس تحقیقات این علاقه تحت تاثیر بخشی از مغز است که آن قسمت صورت را کنترل می کند.
عکاسی پروفایل
خدمات عکاسی پروفایل و خدمات عکاسی در تهران
عکس پروفایل  عاشقانه:براساس روانشناسی عکس پروفایل عاشقانه برای داشتن پروفایل عاشقانه تمر کز بر روی وضعیت بدن است. زیرا وضعیت قرار گیری بدن نکته ای است که در نگاه اول در  پروفایل عاشقانه  مورد قضاوت قرار می گیرد . طبق مطالعات محققان دانشگاه (برکلی) شرکت کنندگان در تحقیقات عکس هایی که در آن دست ها باز وبدن نیز کشیده تر است را نسبت به عکس هایی که در آن بدن حالت منقبض دارد به عنوان پروفایل عاشقانخ انتخاب کرده اند.
خدمات عکاسی پروفایل تهران – خدمات عکاسی تهران
عکس پروفایل شاد : به نظر شما چه چیزی پروفایل شمارا متفاوت می کند؟ قطعا مهمترین عامل لبخند شما هستش. مطالعات نشان می دهد که عکس پروفایل شاد وخندان به خصوص عکسی که در آن هنگام خندیدن  دندان ها نیز  دیده می شوند. محبوب تر و تاثیر گذار تر از عکس بدون لبخند است‌.
خدمات عکاسی پروفایل، عکس پروفایل با حیوانات:برخی از افراد ترجیح می دهند به جای عکس از خود از عکس حیوانات در پروفایل خود استفاده کنند. تحقیقات وبررسی ها نشان می دهد که این افراد به لحاظ شخصیت شناسی عکس پروفایل تفاوت بارزی با سایر افراد دارند. آرامش آن ها کمتر از سایرین است وتا حدی شخصیت عصبی دارند. کسانی که عکس گربه برای پروفایل خود انتخاب می کنند به مراتب درونگرا تر و ناسازگار تر از کسانی هستند که از عکس سگ استفاده می کنند. علاوه بر این کسانی که  تصویر پروفایلشان تصویر سگ است کمتراز دیگران به تجربه های جدید تمایل دارند.
عکس سلفی: به طور کلی  توصیه می شود از عکس سلفی به عنوان عکس پروفایل استفاده نکنید. به این دلیل که عکس سلفی به عنوان عکس حرفه ای در نظر گرفته نمی شود. یکی از ایرادهایی که به عکس های سلفی وارد می شود این است که در این نوع عکس ها صورت وبدن از حالت طبیعی خارج می شود. از آن جایی که عکس در برداشت اولیه مخاطب بسیار تاثیر گذار است باید با در نظر گرفتن نکات روانشناسی عکس پروفایل بهترین عکس را برای پروفایل انتخاب کرد.
ودر آخر به این نکات ریز وکوچک اشاره میکنیم  :
عکس پروفایل نمای باز :
طبق مطالعات انجام شده عکس بانمای باز که کل بدن فرد را نشان می دهند. تاثیر گذاری چندانی در بیننده ندارد.
خدمات عکاسی پروفایل، عکس پروفایل بسته:عکس پروفایل با نمای بسته که جزییات صورت را نشان می دهد از محبوبیت کمتری برخوردار هستند. طبق نتایج تحقیقات در این مورد عکس نمای بسته که شامل سر ویا در بردارنده سر تا نیم تنه است جزو عکس های برتر به حساب می آیند.
خدمات عکاسی تهران با استودیو ساناز رییسی.
 خدمات عکاسی پروفایل استودیو عکاسی ساناز رییسی
عکاسی پروفایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست