استودیو ساناز رییسی
استودیو عکاسی

عکاسی لایف استایل چیست؟

لایف استایل یعنی خلق صحنه هایی از زندگی واقعی با ایجاد همان احساسات. در این این ژانر از عکاسی همانگونه که از اسمش پیداست به طرز عجیبی زندگی واقعی و صحنه هایی نزدیک به واقعیت عکاسی می شوند. به بیان دیگر در این شیوه زندگی واقعی اشخاص مورد بازسازی قرار میگیرد. از این نوع از عکاسی معمولا درتبلیغات و همچنین عکس های پرتره نیز استفاده می شود.

تفاوت عکاسی پرتره و عکاسی لایف استایل
آنچه که سالهاست در روش عکاسی پرتره انجام میگیرد، عکاسی به روش سنتی با نور ها، دکور ها و ژست های مصنوعی و تکراری است.

اما عکاسی لایف استایل کمک میکند که بیننده، عکس را برشی از یک رخداد طبیعی تصور کند و بیشتر با آن ارتباط برقرار کند. این گونه از عکاسی صحنه های خلق شده شادابی و نشاط بیشتری دارند که عکاس آن را هنرمندانه با در نظر گرفتن نور، قاب، تصویر و پارامتر های دیگر خلق کرده است.

عکاس برای این مدل از عکاسی تلاش خود را می کند تا در مکان طبیعی عکس برداری کند، این گونه بیننده نیز با عکس ارتباطی کاملا احساسی برقرار می کند. این سبک از عکاسی جایگاه ویژه ای در بخش تبلیغات دارد و در این زمینه زبان زد خاص و عام کی باشد و مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. هر چند که عکاسی لایف استایل در تمامی زمینه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی عکاسی لایف استایل
از مهمترین و بهترین ویژگی های عکاسی لایف استایل سادگی و باور پذیری آن می باشد. از آنجایی که برای گرفتن این سبک عکس ها نیازی به گرفتن ژست و یا لباس خاصی نمی باشد، حاصل آن خلق زیبایی و صمیمیت است. این نوع از عکس ها نیازمند بهترین تکنیک های نورپردازی می باشند. با داشتن یک دوربین دیجیتال میتوانید خالق یک عکس لایف استایل باشید چرا که دوربین دیجیتال دارای سریع ترین زمان ممکن و کمترین هزینه می باشد. به همین دلیل است که عکاسی لایف استایل امروزه در بین مردم بسیار محبوب شده است.

عکاسی لایف استایل

نکاتی که باید در لایف استایل رعایت کرد
۱-برای گرفتن عکس لایف استایل حتی یک ثانیه هم از دست ندهید، چرا که ممکن است در کسری از ثانیه سوژه عکاسیتان را از دست بدهید. این به این معنا می باشد که از تمام موقعیت های عکاسی استفاده کنید و زمان را از دست ندهید. پس زمان یکی از فاکتورهای مهم در عکاسی لایف استایل است.

۲-برای اینکه بتواینید تصویری متحرک و بسیار کارآمد داشته باشید، لحظه قبل و بعد از اتفاق عکستان را ثبت کنید.

۳-بهتر است بهترین نور را برای این نوع از عکاسی داشته باشید، سعی کنید نور محیط را کاملا بشناسید. چرا که یکی از فاکتور های مهم برای داشتن عکس لایف استایل عالی نور پردازی حرفه ای می باشد. شاید زمانی که شما عکاسی لایف استایل میکنید سوژه شما در وضعیت نوری خوبی نباشد، در این صورت سوژه خود را دربهترین وضعیت نوری ممکن بگذارید و سپس عکس خود را ثبت کنید.

۴-چیدمان صحنه موثرترین امر در این نوع از عکاسی می باشد. قرار نیست سوژه خود را در وضعیت مناسبی قرار دهید، اما با خلق چیدمان صحنه، میتوانید چشمان هر بیننده ای را به عکس خود خیره کنید.گاهی ممکن است نور صحنه مناسب باشد اما چیدمان صحنه در وضعیت خوبی نباشددر این صورت باید صحنه یا بکگراند را نیز به حد مطلوب برسانید تا تاثیر بصری مطلوب بیشتری در عکس داشته باشد.

۵-باید به گونه ای عکس بگیرید که تمام جزئیات عکس در تصویر جای بگیرد. جزییاتی مانند کودکی در حال قدم زدن در حالی که انگشتان پدر و مادر;خود را گفته است. و یا آقایی که;زیر باران خیس شده و در حال تند قدم برداشتن با حالت شتاب است.

۶-کارهایی که به سوژه شما کمک میکند تا زیبا تر و جذاب تر به نظر برسد را به او بسیپارید تا عکاسی شما به بهترین شکل ممکن انجام شود. عکاسی لایف استایل شیوه (بگو سیب)است.

این نوع عکاسی می تواند لحظه هایی از کار های باشد، که شما هر روز در حال انجام آن هستید. مثلا پختن غذا، کار با کامپیوتر، در حال ورزش و…

اگر سوژه عکاسی شما در حال انجام دادن کاری است، سعی کنید صحنه را برای عکاسی مرتبط با شخصیت و کاری که سوژه عکاسی در حال انجام دادن است بچینید و او را در همان حال عکاسی کنید. باید توجه داشت که عکاس به صورت اگاهانه و با تکنیکهای خاص به نحو ی غیر ملموس برای بیننده، اقدام به نورپردازی و دستکاری در صحنه ی عکاسی میکند.

عکاسی لایف استایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست