استودیو ساناز رییسی
حیات وحش و حیوانات خانگی عکاسی در طبیعت

عکاسی در طبیعت و آموزش

به جرات میتوان گفت یکی از لذت بخش ترین ژانرهای عکاسی، عکاسی در طبیعت است. این ژانر از عکاسی سرشار از حس زندگی و پویایی است و مورد علاقه بسیاری از عکاسان  آماتور و حرفه ای می باشد.

در این سبک توجه عکاس به محیط طبیعی اطراف خود معطوف است که شامل عکاسی از مناظر و جاذبه های طبیعی، حیات وحش شامل حشرات و پرندگان، عکاسی از زیر آب و دریا و عکاسی از ابرها و آسمان می باشد.

یکی از بزرگترین محاسن عکاسی از طبیعت  فراوانی سوژه در اطراف عکاس می باشد. شما می توانید حتی از باغچه حیاط منزل خود سوژه های عالی و در خور توجه شکار کنید. هر چند که معمولا افراد حرفه ای تر  به دنبال مکان های بکر  و دست نخورده در فصل های مختلف هستند تا بتوانند دست به خلق آثاری ارزشمند و چشم نواز بزنند.

یکی از اصلی ترین نکات این ژانر نیاز به داشتن صبر و شکیبایی زیاد می باشد. در این ژانر از عکاسی ملاک اصلی عکاسی از محیط طبیعی بدون حضور انسان یا سازه های انسانی است و در این گفتار سعی بر ارائه تعریفی از این ژانر شده است.

عکاسی در طبیعت و تعریف عکس طبیعت از نگاه فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ):

عکاسی طبیعت اشاره دارد به عکاسی از  حیوانات غیر اهلی و گیاهان خودرو در محیط طبیعی و غیر محصور شده و انواع پدیده‌های طبیعی از حشرات تا کوه‌ها یخی و پدیده‌های جوی و طبیعی، بنابراین عکاسی از حیوانات دست آموز و اهلی یا حیوانات محبوس (مانند حیوانات باغ وحش) یا تحت هر نوع قید و بند یا  و همچنین عکاسی از گیاهانی که به دست انسان پرورش داده شده باشند در دسته بندی فوق قرار نمی گیرد.
شواهد کمی از وجود انسان برای موضوعات طبیعت مانند پرنده‌های وحشی  که خود را در محیط زندگی انسانی تطبیق داده‌اند نیز قابل قبول است.
عکس می‌بایست توسط عکاس و ابزار عکس برداری به ثبت رسیده و با اصالت و مستند بوده باشد.
هر نوع ویرایش در عکس طبیعت فقط باید محدود به رفع عیب و نقصهای کوچک و اصلاحاتی بوده که محتوای صحنه اصلی را تغییر ندهد. هر چند ضمن رعایت مسایل فوق، هر اقدامی در جهت افزایش سطح هنری عکس طبیعت را می توان به کار گرفت

تعریف عکس طبیعت از نگاه انجمن عکاسی آمریکا:

در این تعریف عکاسی از طبیعت، منحصر است به استفاده از روشهای مختلف  عکاسی برای ترسیم مشاهدات تمامی شاخه‌های تاریخ طبیعی به استثناء شاخه  باستان‌شناسی و مردم شناسی.
اهمیت و جذابیت موضوع و داستان عکس می‌بایست با ارزش‌تر از کیفیت عکس باشد و عکاس طبیعت  باید بتواند نسبت به تفهیم موضوع عکس اقدام نماید و تعهد داشته باشد که به دور از هرگونه دستکاری و صحنه سازی آن موضوع را با صداقت ارائه نماید.

مواردی که به نوعی به وجود انسان و تمدن بشری مربوط می شود  مانند جاده‌ها، رد چرخ خودرو، پرچین‌ها، انسان‌ها، خطوط انتقال تاسیسات از جمله تلفن،برق و… نباید نمایش داده شوند مگر در مواردی بسیار نادر از جمله کمک به برجسته‌تر شدن موضوع عکس یا مواردی که عناصر فوق به چشم نیامده و جلب توجه ننمایند. نمایش گیاهان یا حیوانات که در پیدایش آن‌ها انسان نقش داشته (مانند گیاهان پیوندی)، گیاهانی که به صورت آشکارا  با نظم و ترتیب خاصی روییده باشند قابل قبول نمی‌باشد. ( مانند پارکها)
در ویرایش و پردازش عکس طبیعت، نباید هیچ عنصری به عکس اضافه یا از آن حذف شود همچنین نباید موردی جابجا و یا تکثیر شود و فقط تغییر سایز، برش عکس، تغییر  و اصلاح نوری عکس (روشنی‌ها و تاریکی‌ها) و اصلاح رنگ اصلی مجاز می‌باشد.

حیات وحش و حیوانات خانگی

عکاسی در طبیعت نیازمند داشتن انواع لنز با فاصله کانونی مختلف می باشید.

لنزهای واید

چنانچه بخواهیم سطح وسیعی از سوژه خود را به ثبت برسانیم لنز واید مناسب این هدف می باشد. همچنین استفاده از لنز واید در عکاسی طبیعت باعث ایجاد عمق و نمای پرسپکتیو می شود. هر چند ترکیب بندی با این لنزها کار دشواری است. لنزهای ماکرو

اگر بخواهیم ثبت عکس از حشرات و گل ها را به انجام برسانیم بهتر است از لنزهای ماکرو استفاده کرد. لنزهای تله

لنز‌های تله دارای زاویه‌ی دید کمتری نسبت به لنز‌های واید و نرمال هستند و برای جدا‌کردن از پس زمینه و تأکید بر سوژه‌ای خاص در عکس مورد استفاده قرار می‌گیرند. در عکاسی منظره هم ممکن است موقعیتی پیش بیاید که بخواهید از سوژه‌ای که دردوردست وجود دارد ( مانند پرنده شکاری در حال شکار) عکس بگیرید. در این حالت، استفاده از لنز‌ تله با فاصله‌ی کانونی مناسب به شما این امکان را می‌دهد که عکس‌های منظره‌ی متفاوتی نسبت به آنچه دیگران ثبت‌کرده‌اند بگیرید. فیلتر پلاریزه:

این فیلتر از شدت نور کم میکند و آسمان را تیره تر میکند. زمانی که در آسمان ابر باشد تیرگی آسمان با روشنی ابرها تضاد  زیبایی را ایجاد میکند و ابرها با تاکید بیشتر نمایش داده می شوند

فیلتر ND یا خنثی:

از این فیلتر نیز برای جلوگیری از ورود نور زیاد به لنز استفاده میشود. استفاده از سه پایه

در عکاسی از طبیعت پیشنهاد می شود که از سه پایه استفاده شود. هنگام استفاده از لنز تله ممکن است لرزش های کوچکی پدید بیاید که این لزوم استفاده از سه پایه را ایجاب میکند. همچنین هنگام استفاده از دیفراگم های بسته و انتخاب سرعت شاتر پایین برای ثبت حرکات مانند حرکت ابرها و حرکت آب استفاده از سه پایه برای عکس های شارپ الزامی ست. سایر نکات جهت عکاسی طبیعت

استفاده از فرمت RAW

به جای استفاده از فرمت پیش فرض دوربین یعنی jpeg از فرمت raw استفاده کنید. گرچه که این فرمت تصویر فضای زیادی را در حافظه دوربین اشغال میکند اما که هنگام ویرایش عکس دستتان برای ایجاد تغییرات دلخواه باز است.

عکاسی در طبیعت و ساعت طلایی

ساعات طلایی یعنی یک ساعت بعد از طلوع و یک ساعت قبل از غروب خورشید. بهترین زمان برای خلق آثاری زیبا و به یاد ماندنی. پس از ساعات طلایی غافل نشوید.
در پایان مجددا به سه نکته بسیار مهم جهت موفقیت در ژانر عکاسی طبیعت اشاره میکنیم.
1- همسویی و عشق به طبیعت
2- صبر و حوصله
3- نگاه دقیق

مباحثی که در بالا مطرح شد صرفاً تعاریف پایه ای از عکاسی طبیعت و برای آغاز گام نهادن در این ژانر می باشد در مقالات آتی با نگاهی موشکافانه تر به این مقوله خواهیم پرداخت.

ترفندهای عکاسی در طبیعت و پانزده نکته مفید عکاسی از طبیعت برای مبتدیان

یکی از زیباترین بخش های عکاسی ، بحث عکاسی از طبیعت است که بایستی با در نظر گرفتن المان های مختلف به بهترین شکل ممکن صحنه ای زیبا که رودر رو دارید را با لنز دوربین ثبت کرده و به نمایش گذاشت.

عکاسی در طبیعت

عکاسی فضای باز و راز و رمز عکاسان حرفه ای عکاسی در طبیعت

نکته 1 یک کلمه درباره تنظیمات دوربین در عکاسی فضای باز:

عکاسی فضای باز، معما اصلی این بخش  لزوما برای به اشتراک گذاشتن تنظیمات دوربین برای عکاسی در طبیعت نیست. متغیرهای زیادی وجود دارد و تنظیمات بسته به شرایط متفاوت خواهد بود. با این حال، چندین اشاره گر برای کمک به شروع کار شما وجود دارد.

حالت نوردهی:

اغلب اوقات، اولویت دیافراگم (در اکثر دوربین ها) برای عکاسی از طبیعت مناسب خواهد بود. این جایی است که شما دیافراگم را تنظیم کرده و دوربین را برای قرار گرفتن در معرض صحیح بکار می برید. با این حال، عکاسی از طبیعت به شما فرصت های عالی برای آزمایش تنظیمات مختلف می دهد.

معمولا زمان زیادی وجود دارد، بنابراین پیش بروید و حالت دستی را بررسی کنید. با تنظیمات خودتان و بررسی آنچه که با آن روبرو هستید، سعی کنید در معرض نور قرار گیرید. پس از کمی تمرین، طبیعت دوم به وجود می آید.

تنظیمات دوربین برای عکاسی از طبیعت

تاثیر سرعت شاتر در عکاسی فضای باز:

به عنوان یک قاعده کلی، اگر شما دوربین را در دست نگه داشته اید، سرعت شاتر باید تقریبا متقابل از فاصله کانونی یا سریعتر باشد.به عبارت دیگر، اگر فاصله کانونی 30 میلی متر باشد، سرعت شاتر باید حداقل 1/30 ثانیه باشد.

البته، برای هر قانون استثنائی وجود دارد. گاهی اوقات، اگر لنز (یا دوربین) تثبیت کننده تصویر برای جابجایی لرزش دوربین باشد، می توانید تقلب کنید و کمی کندتر بروید. سپس زمان های دیگری وجود دارد که شما واقعا می خواهید یک سرعت شاتر آهسته برای حرکت نشان دهید.

دیافراگم:

برای عکاسی فضای باز، معمولا میخواهید یک عمق میدان بزرگ داشته باشید تا همه چیز را در تصویر متمرکز کنید. برای انجام این کار، دیافراگم را به تعداد زیادی از جمله f / 13، f / 16 یا حتی f / 22 تنظیم کنید. فقط به خاطر داشته باشید که دیافراگم می تواند یک مسئله برای کوچکترین دیافراگم لنز باشد.

ایزو در عکاسی فضای باز:

حفظ ایزو در پایین ترین حالت به طور معمول یک تصویر “پاک” را تولید می کند. این بدان معناست که یک تصویر با صدا یا حالت کمتر.به احتمال زیاد دوربین شما به پایین ترین میزان ایزو می رود یا به 100 یا 200 می رسد.شروع آن را فقط در صورتی که دستی نگه دارید، باید افزایش دهید.

فرمت تصویر در عکاسی فضای باز:

اگر دوست دارید تصاویر خود را بر روی رایانه ویرایش کنید، واقعا هیچ دلیلی وجود ندارد که برای عکاسی منظره فوکوس کنید.فایل تصویری اطلاعات بسیار بیشتری از حفظ خواهد کرد، به شما این امکان را می دهد که جزئیات بیشتری از سایه ها و نکات برجسته بکشید ؛ بله، فایل فضای بیشتری را روی کارت حافظه و هارد دیسک اشغال می کند، اما ارزشش را دارد.

نکته 2 نمایان کردن طلایی رنگ در عکاسی فضای باز:

نه تنها مهم است که بدانیم کجا برای عکس از طبیعت برویم، بلکه مهم است بدانیم که چه موقع باید برویم. شاید مهمتر باشد که کیفیت نور می تواند یک تصویر را بسازد یا آن را شکست دهد، بنابراین شما می خواهید که در آن زمان نور بهترین باشد.

خورشید شدید در اواسط روز، این نیست هنگامی که خورشید به طور مستقیم یا نزدیک به بالای سرمان است، انتقال از مناطق روشن به سایه بسیار سخت است. خورشید مستقیم یک صحنه با کنتراست بسیار بالا و عمق کم و بافت ایجاد می کند.

بهترین نور برای عکاسی از طبیعت معمولا در صبح و شب است. زمانی که ساعت های اول طلوع خورشید در حال افزایش است و ساعت آخر غروب خورشید.

با این حال چانچه در این مقاله اشاره شده است هنوز هم ممکن است عکس برداری بعد از صبح و شروع در شب نتایج خوبی داشته باشد. در طول این زمان، زاویه کم خورشید نور بیشتری را منتشر می کند و عمق و بافت را برای یک تصویر بسیار جذاب و جذاب تر می کند

نکته 3 درهم ریختگی را کاهش دهید در عکاسی فضای باز:

احتمالا تعیین اینکه چه چیزی باید در یک تصویر باشد اهمیت دارد، تصمیم گیری درباره آن، کمی سردرگمی ایجاد خواهد کرد. هنگامی که شک دارید، ساده معمولا بهتر است. یک بیننده که به یک تصویر منظره نگاه می کند، باید بصورتی بصری متوجه موضوع اصلی در تصویر شود.

دیگر عناصر موجود در کادر باید وجود داشته باشد تا بیننده را هدایت کند یا موضوع اصلی را با اضافه کردن عمق و ابعاد تکمیل کند. اگر چیزهایی وجود دارد که تطبیق خاصی با تصویر نداشته باشند، کمی ترکیب را تغییر دهید تا آنها را حذف کنید یا آنها را در فریم کوچک کنید.

این می تواند با زوم کردن یا عکس برداری از یک زاویه متفاوت انجام شود. به عنوان مثال، اگر زمین ناسازگار باشد، سعی کنید دوربین را در زاویه پایین تر تنظیم کنید تا بیشتر از پیش زمینه را برجسته کنید و برخی از قسمت های پایین را پنهان کنید.

قبل از فشار دادن دکمه شاتر، فراموش نکنید که یک بررسی سریع در اطراف لبه های فریم انجام دهید ،تا ببینید آیا عناصر ناخواسته وجود دارد یا خیر.شاخه ی درختی که از طرف یا بالای دوربین می آید، می تواند از موضوع اصلی تصویر منحرف شود.

نکته 4 ترکیب بندی برجسته و عالی عکاسی فضای باز :

شما ممکن است در زمان بهترین نور عکسبرداری کنید، اما بدون ترکیب قوی، غیر ممکن است که تصویر خوبی بدست آید. از سوی دیگر، حتی اگر ترکیب کامل باشد، و نور خوب نباشد، تصویر تقریبا قوی نخواهد بود.

ترکیب خوب و نور خوب دست در دست هم تصاویر شگفت انگیز ایجاد می کنند. حتی اگر شما عکاسی را شروع هم نکرده باشید، احتمالا از برخی «قوانین ترکیب بندی» شنیده اید. چیزهایی مانند قانون سوم، قانون شانس و خطوط پیشرو همه ،چیزهای خوبی برای شناخت و تمرین است.

این قوانین را بیاموزید. چرا آنها مهم هستند، و چگونه می توان آنها را برای ایجاد تصاویر تاثیر گذار بیشتر استفاده کرد:ترکیب خوب (و نور خوب) یکی از موارد اصلی است که ً عکس و تصاویر را جدا از عکس فوری ایجاد می کند.

نکته 5 یک عنصر پیش زمینه قوی داشته باشید عکاسی فضای باز:

عنصر پیش زمینه قوی می تواند در ایجاد تصاویر چشم انداز بسیار مهم باشد. از پیش زمینه به عنوان معرفی یا اولین تصور تصویر خود استفاده کنید. همانطور که می گویند، شما فقط یک فرصت برای ایجاد یک تصویر خوب دارید. این چیزی است که پیش زمینه باید انجام دهد.

یک عنصر پیش زمینه قدرتمند، شما را جذب می کند و سپس چشم تان را عمیق تر به موضوع اصلی هدایت می کند. این به معنای عمق است و تماشاگر احساس می کند که انگار آنجا ایستاده است و در آنجا عکس می گیرد.

عنصر پیش زمینه قوی می تواند هر چیزی از درخت کوچک، تشکیل سنگ، بوته یا گیاه دیگری باشد. به طور کلی در سومین قسمت پایین تصویر قرار دارد و نزدیک به دوربین است. گرفتن دوربین به پایین و نزدیک شدن به پیش زمینه واقعا می تواند به ایجاد یک ترکیب پویا کمک کند. نکته 6:همه چیز را در مرکز عدسی قرار دهید:

شما معمولا میخواهید همه چیز را در صحنه مرکز برای یک تصویر منظره دریافت کنید. به یاد داشته باشید که با استفاده از تنظیم دیافراگم دوربین خود، عمق میدان (چقدر تمرکز می کنید) را کنترل می کنید.

تنظیم دیافراگم به یک عدد بزرگتر را فراموش نکنید. دوربین مورد استفاده شما به احتمال زیاد قادر به نمایش خطوط شبکه در منظره یاب و / یا روی LCD عقب است. تمرکز بر روی چیزی که در نزدیکی خط شبکه سوم پایین قرار دارد، احتمالا تمام صحنه را در مرکز به دست خواهد آورد. استثنا در این است که عنصر پیش زمینه شما بسیار نزدیک به دوربین است.

در این مورد، شما ممکن است قادر به گرفتن شیء پیش زمینه و هر چیز دیگری در یک تصویر واحد تمرکز نباشید. اگر روی پیش زمینه تمرکز کنید و پس زمینه کمی نرم باشد، می توانید 2 یا 3 تصویر جداگانه را امتحان کنید، هر کدام به بخش های مختلف صحنه متمرکز شده و سپس آنها را در فتوشاپ قرار دهید.

با این حال،برای شروع سعی کنید دیافراگم را تنظیم کنید و نقطه تمرکز را عوض کنید تا همه چیز را به طور قابل قبول در یک تصویر واحد تکان دهید. جمع آوری تمرکز، یک تکنیک پیشرفته تر است که می توانید یاد بگیرید و آن را انجام دهید.

نکته 7تغییر چشم انداز و منظره عکاسی فضای باز:

اغلب عکاسان شروع به نگه داشتن دوربین و یا راه اندازی سه پایه در سطح چشم برای گرفتن عکس می کنند. این ممکن است بسته به موضوع مورد نظر خوب کار کند، اما چندین بار تغییر چشم انداز به طرز چشمگیری تغییر ظاهر و احساس عکس را تغییر می دهد و ببینید که چگونه تصویر را تغییر می دهد. این واقعا می تواند یک شیء پیش زمینه را برجسته کند یا یک زمین خسته کننده را از بین ببرد.

اگر از یک سه پایه یا یک مونوپاد استفاده می کنید، دوربین را به سه پایه وصل کنید، تایمر 10 ثانیه ای را روشن کنید، سپس آن را بالای سر خود نگه دارید.

نکته 8 مقیاس و تناسب را نشان دهید عکاسی فضای باز:

هنگامی که از یک منظره عکس می گیرید، دانستن مقیاس افراد یا صحنه به طور کلی برای بیننده دشوار است. سعی کنید چیزی را در چارچوب قرار دهید که حس گرایی چشم انداز را بیان کند.

این باید چیزی باشد که برای چشم بیننده آشنا و آسان است تا بتواند سرعت نسبی آن را نسبت به منطقه اطراف تعیین کند. قرار دادن یک شخص در صحنه واقعا کار خوبی برای این کار است.

من می دانم، به نظر می رسد که این کار سخت است. هنگامی که من از مناظر تیراندازی یا در مورد هر چیزی برای این موضوع عکس میگیرم، عموما سخت تلاش میکنم تا مردم را از چارچوب خود محروم کنم.

با این حال، واقعا می تواند در عکس تاثیرگذار باشد.فقط اگر یک یا دو تصویر از یک منظره داشته باشید، نگران چیز دیگری نباشید.

نکته 9 بزرگنمایی عکاسی فضای باز:

عکاسی منظره به طور معمول با استفاده از یک لنز زاویه ای بزرگ برای گرفتن صحنه حماسی عکاسی می شود. شما احتمالا این عبارت را شنیده اید:”این تصویر عدالت را انجام نمی دهد”. دلیل اصلی این است که یک چشم انداز بسیار بزرگ وجود دارد که فقط در یک تصویر نمی تواند جا بگیرد. ما معمولا در عکاسی ، برای یک فاصله کانونی فوق العاده تلاش می کنیم.

مشکل در انجام این کار این است که چیزهایی که فاصله دارند در تصویر کوچک می شوند. به عنوان یک جایگزین، سعی کنید زوم کنید و تنها یک بخش کوچک از منظره را جذب کنید. این نوع تصاویر ممکن است به عنوان چشم انداز صمیمی نامیده شوند. مجموعه ای از تصاویر چشم انداز صمیمی ممکن است در گفتن داستان بسیار موثر باشد.
نکته 10 دوربین خود را بر روی سه پایه خود قرار دهید عکاسی فضای باز:

زمان هایی وجود دارد که یک سه پایه برای عکاسی منظره لازم است. اگر به ندرت (یا هرگز) از آن استفاده می کنید، وقت آن است که با آن آشنا شوید. در طول زمان نور کم صبح زود یا آخر شب، یک سه پایه برای کاهش سرعت شاتر و کم کردن ایزو در نظر گرفته شده است. بار دیگری نیز وجود دارد که سه پایه نیز مفید است. به علاوه، اگر شما قصد دارید تا شب را عکاسی کنید، سه پایه اجباری است. بنابراین سه پایه خود را بشناسید.

نکته 11 حرکت کنید عکاسی فضای باز:

در اینجا سناریو است:شما می توانید با موقعیت عالی عکس؛ موقعیت مکانی، پیدا کردن ترکیب خود، راه اندازی سه پایه خود، شروع به عکاسی کنید. پیش از آنکه این را بدانید، نور از بین رفته است و وقت آن است که خانه را ترک کنید. با باز کردن کارت حافظه از دوربین خود به کامپیوتر، کشف می کنید که شما دارای ده ها تصاویر هستید که تقریبا یکسان هستند.

چرا اینطور است؟

شما هرگز به مکان دیگری منتقل نشدید . این آسان است که در هیجان قرار داشته باشید و فراموش کنید که به اطراف حرکت کنید. این یکی از دلایل استفاده از سه پایه است. هنگامی که سه پایه راه اندازی شده است، تمایل این است که نمی خواهید دوباره آن را حرکت دهید. به هر حال حرکت ترکیبات دیگر، زوایای جدید و دیدگاه های مختلف را کشف کنید.

نکته 12 در اطراف بچرخید عکاسی فضای باز:

این با نکات قبلی همراه است. همانطور که در حال حرکت در اطراف یک محل هستید، فراموش نکنید که به اطراف بروید تا ببینید چه چیزی پشت سر شما است. چیزی بیش از حد شگفت انگیز وجود دارد. شما هرگز نمی دانید اگر سعی نکنید آن را انجام دهید.

نکته 13 نمایش حرکت در تصویر عکاسی فضای باز:

این دلیل دیگری برای نیاز به سه پایه است. اگر شما در حال عکسبرداری از صحنه ای هستید که چیزی در حال حرکت است،مانند جریان یا آبشار، لذت بردن سرعت شاتر را کاهش می دهد و برخی از این حرکت را در تصویر خود نشان می دهد.

سرعت شاتر ممکن است مجاز باشد، به همان اندازه که شما فکر می کنید. برای یک جریان سریع در حال حرکت، ثانیه ممکن است به آرامی به اندازه کافی نباشد. اگر شما قادر به گرفتن سرعت شاتر به اندازه کافی با استفاده از تنظیمات دیافراگم نیستید، لازم است یک فیلتر تراکم خنثی را به لنز وصل کنید. یک فیلتر میزان نور را که به سنسور می رسد کاهش می دهد تا شما بتوانید سرعت شاتر را تا حد کمتری به دست آورید.

نکته 14 عکس برداری از شب ها عکاسی فضای باز:

فقط به این دلیل که خورشید تنظیم شده است و نور فشرده نیست، به این معنا نیست که شما باید خانه را ترک کنید. صبر کنید تا ستاره ها قابل مشاهده باشند اگر زمان داشته باشید، تا زمانی که گرگ نجومی به پایان رسد و تاریکی واقعی شروع به حرکت می کند.

بسته به جایی که هستی، راه شیری ممکن است قابل مشاهده باشد. اگر این کار را نکنید، همیشه می توانید یک دنباله ای از تصاویر را برای ایجاد مسیرهای ستاره ای عکاسی کنید. با ذکر این نکته، فقط کافی است از چشم انداز شب لذت ببرید.

نکته 15 هرگز یادگیری را متوقف نکنید عکاسی فضای باز:

سرانجام آخرین نکته! و این بسیار مهم است. صرف نظر از جایی که شما در عکاسی هستید، همیشه چیزهایی برای یادگیری وجود دارد.

توصیه ای از یک عکاس حرفه ای

من از گوش دادن به پادکست های عکاسی در رفت و آمد طولانی برای کار خسته نمی شوم. شبکه عکاسی در حال حاضر دارای پنج پادکست مختلف در دسترس است، بنابراین برای همه وجود دارد. اگر سعی نکردید عکاسی را بهبود ببخشید و آزمایشی رایگان را امتحان کنید.

از آموزش های ویدئویی که تمام انواع عکاسی را پوشش می دهد کمک بگیرید .اگر این کافی نیست، بسیاری از آموزش های ویدئویی اینستاگرام از بسیاری از عکاسان شناخته شده که سرگرم دیدن هستند و اطلاعات زیادی دارند، وجود دارد. نقطه شروع یادگیری چیزهای جدید است پس خودتان را با تکنیک های جدید چالش می کنید. این یک راه عالی برای نگه داشتن عکاسی تازه و سرگرم کننده است.حرف آخر امیدوارم با رعایت نکات در زیباتر شدن عکس ها به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست