استودیو ساناز رییسی
عروسی

عروسی ملل

هند و هندی ها با رنگ ها ،غذا های پر از ادویه توی ذهن ما نقش بستن. رنگ ها بخش جدانشدنی از فرهنگ این مردم هستن. هند دومین کشور پر جمعیت دنیاست و به خاطر زیاد بودن تعداد هندی ها در همه جای دنیا اونارو میبینیم و اونا فرهنگشون را با همون رنگ بوی واقعی خودش حفظ میکنن حتی اگر سال ها از کشورشون دور باشن.
مردمی با فرهنگی غنی، کهن و متفاوت سرتا سر این کشور پهناور زندگی میکنن و به فرهنگ هم ، مذهب همدیگه احترام میذارن.
عروسی در هند به رسوم مختلفی برگزار میشه.

عروسی
عروسی
عروسی
عروسی

Reoce Ceremony یکی از مراسم قبل از عروسی هندی های مسیحی که برگزار میکنن.
این مراسم یک یا دو روز قبل از مراسم عروسی اصلی برگزار میشه ، خانواده عروس با این مراسم آخرین روز مجرد بودن عروس را جشن میگیرند و تمامی بزرگان خانواده و دوستان نزدیک عروس برایش آرزوی زندگی پر از شادی و لطف خداوند میکنند.

اگر هندی ها را بشناسید یکی از مهم ترین میوه ها برای آنها نارگیل است ، در تمامی معابد هند ، خیابان های پر رفت و آمد نارگیل وجود دارد. دلیلشو میدونید؟؟؟؟
هندی ها معتقدند که شیر نارگیل ، روغن نارگیل بهترین ماسک طبیعی برای صورت و موهاست و حتی برای آشپزی از روغن نارگیل استفاده میکنند.
نام داردRoce Ceremony یکی از مراسم مهم هندی که نارگیل نقش مهمی در این مراسم دارد
عروس و ساقدوش ها با لباسی راحت و غیر رسمی در مراسم حاضر میشوند و دستگاهی با تیغه مخصوص تراشیدن نارگیل از قبل برای این مراسم آماده شده است.

مادر عروس اولین فرد شروع کننده این مراسم است ، روی قسمت پهن چوبی این دستگاه مینشید و اولین نارگیل رل میتراشد خرده های نارگیل داخل سینی بزرگی که از قبل آماده شده است میریزد.
خانمی مسن که وظیفه مجری را در مراسم به عهده گرفته است از سایرین دعوت میکند تا برای تراشیدن نارگیل نزدیک جایگاه شوند. همگی تک به تک روی دستگاه چوبی مینشینند و نارگیلی را میتراشند و نوبت را به نفر بعد میدهند.

بعد از تراشیدن نارگیل ها نوبت به مادر عروس میرسد که مخلوط منحصر به فرد این مراسم را درست کند ، خرده های نارگیل همراه با آب و گلاب را مخلوط میکند و مخلوط منحصر به فرد این مراسم آماده است.
از قبل بشکه های بزرگ این مخلوط را آماده کرده اند و وارد مراسم میکنند. قسمت هیجان انگیز مراسم شروع میشود.
مجری از همه میخواد که جلو بیان و مراسم را شروع کنند ، هر نفر کمی از مخلوط را به صورت عروس میزند و برایش آرزوی خوشبختی میکند ،ذ بعد از تمام شدن این قسمت نوبت به سطل های بزرگ پلاستیکی سفید رنگ میرسد.

عروسی
عروسی
عروسی
عروسی

عروس و ساقدوش ها از ادامه مراسم با خبرند و همگی منتظر قسمت شیرین برای مهمان ها و البته کمی پر چالش برای خودشان هستند.
مهمانان با سطل های پر از شیر نارگیل و گلاب به طرف جایگاه عروس و ساقدوش ها روانه میشوند و روی سر تک تکشان شیر نارگیل میریزند.
هوای هند در قسمت جنوبی این کشور در تمام فصول گرم است اما شیر نارگیل سرد باعث سرمای عروس و ساقدوش ها شد اما مدت زیادی طول نکشید و مراسم پر از شادی و هیجان تموم شد.
بعد از مراسم مورد علاقه مهمان ها و کمی اذیت کننده برای عروس و ساقدوش ها ، عرو س و ساقدوش ها برای عوض کرن لباسها به ساختمان اصلی میرن و شام برای مهمونا آماده سرو میشه.
غذاهای خوشمزه هندی با عطر و بوی ادویه های خوشمزه تمام میز را پر کردن و به دلیل اینکه برگزارککنده مراسم مسیحی هستن ، انواع گوشت های مختلف سرو میشوند و مهمانان از خوردن غذاها و دسرهای رنگارنگ لذت میبرن.
بعد از سرو شام عروس و ساقدوش ها با لباس های خشک و تمیز و البته لباس های سنتی هندی که رسمی هم نیستند وارد مراسم میشوند.
تمامی مراسم های هندی ها شامل بازی ها و سرگرمی هست ، مراسم قبل از عروسی هم ازین سرگرمی ها مستثنی نیست.
مجری از مهمانان برای رقص با عروس و ساقدوش ها دعوت میکند و سرگرمی این رقص بهترین رقص در پایان مراسم است.
راستی حتما این سوال براتون پیش اومده که چرا شیر ناگیل و گلاب؟ اونم رور قبل از عروسی؟
نارگیل برای هندی ها بسیار ارزشمنده و از قدیم از روغن نارگیل برای پرپشت شدن موها و بهتر شدن پوستشون استفاده میکردن.
به همین دلیل معتقدند که روز قبل از عروسی برای اینگه عروس پوستی درخشنده و موهای زیبایی در روز عروسی داشته باشد از شیر نارگیل ، روغن نارگیل و گلاب استفاده کنند.
بعد از نیمه شب داماد از راه میرسد و عروس و داماد به همراه سایر زوج ها رقص پایانی مراسم را انجام میدهند.
هند ، کشوری پهناور با هزاران هزار داستان حیرت انگیز است که مراسم هندی ها رنگ و بوی جدیدی و متمایزی از مراسم عروسی ملت های دیگر دارد حتی با وجود دین مشترک آنها با سایرین رنگ و بوی هندی و فرهنگ غنی هند در تمامی مراسم وجود دارد

عروسی
عروسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست