استودیو ساناز رییسی
آموزش عکاسی تبلیغاتی غذا

آموزش عکاسی غذا

یکی از خوشمزه ترین و تخصصی ترین شاخه های صنعت عکاسی، عکاسی غذا می باشد. تفکر عموم مردم در مورد عکاسی غذا طبخ یک غذا و عکس گرفت از آن در صورتی که به این راحتی هم نیست در پشت‌صحنه‌ی گرفتن یک عکس از غذا یک گروه متخصص عکاسی و استایلر غذا یا فردی که وظیفه‌اش خوشمزه و خوش پخت نشان دادن غذا می‌باشد، وجود دارد در تیم عکاسی وظیفه انتقال طعم و بوی غذا را بوسیله عکس بر عهده دارد.
در این مقاله آموزش عکاسی تبلیغاتی غذا چند ترفند عکاسی غذا برای شما آماده کرده ایم.

نور پس‌زمینه یکی از مهم‌ترین عوامل برای عکاسی با کیفیت از غذا می‌باشد. نور پس‌زمینه باعث می شود بافت غذای شما واضح‌تر نشان داده شود و جزئیات مهم مثل بخارآب را بطور مشخص نشان می‌دهد. نور پس‌زمینه شما می‌تواند یک منبع بزرگ نور مثل نور خورشید که از پنجره به داخل می تابد باشد یا می‌تواند به‌ صورت مستقیم و قوی باشد.
البته انتخاب نور پس‌ زمینه بستگی به غذایی دارد که شما از آن عکس می‌گیرید. در این اینجا از آزمون خطا استفاده می کنیم تا به نور دلخواه برسیم. کم پپش میاد یک منبع نور به‌تنهایی می‌تواند بهترین نور پس‌زمینه را برای عکاسی حرفه ای از غذا فراهم کند. شما حداقل به صفحات سفید برای به وجود آوردن نور کافی و پر کردن سایه‌ها در نقاط مختلف عکس نیاز دارید.البته اگر شما تجهیزات نور پردازی تخصصی ندارید بهترین منبع برای تأمین نور، پنجره‌های بزرگ با نور غیرمستقیم خورشید خواهد بود. به طریقی غذایتان را جلو نور قرار دهید. شما میتوانید از مجموعه‌ای از کاغذ های سفید و آینه ‌های کوچک برای انعکاس نور به جلوی ظرف غذا استفاده کنید. اگر دوربین شما فلش دارد بهتر است اطمینان حاصل کنید که از نور پنجره قوی‌تر نیست بطوری که پنجره منبع اصلی نور شما باشد.

عکاسی غذا

مواد غذایی و تجهیزات خود را به‌صورت متحرک نگه‌دارید، بخصوص زمانی که به نور پنجره احتیاج دارید. ست مواد غذایی خود را روی میز چرخ‌دار یا در یک سینی بچینید که بتوانید آن را به‌راحتی حمل کنید. نور خورشید به‌سرعت در حال حرکت کردن است و زاویه نورپردازی در چند دقیقه می‌تواند تغییر کند و به همین خاطر شما باید قادر باشید که وسایل و مواد غذایی خود را بدون هیچ دردسری جابه‌جا کنید.

دو اسپری که یکی از آن‌ها با آب و دیگری با روغن سبزی‌ها پر شده است را از قبل آماد کنید. داشتن یک قوطی اسپری پخت‌وپز نیز می‌تواند مفید باشد. اگر شما می‌خواهید از یک ظرف سرد مثل سالاد عکس بگیرید, آن را با آبپاش خیس کنید. اگر قصد عکس گرفتن از یک ظرف گرم مثل گوشت رادارید آن را با روغن سبزی‌ها یا با اسپری پخت‌وپز مرطوب کنید. این کار به غذای شما یک ظاهر براق می‌دهد. نکته‌ی انجام این کار این است که آهسته آن را انجام دهید.
امیدواریم این مقاله به شما در ثبت عکس های حرفه ای تر کمک کند.
استودیو عکاسی ساناز رئیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست