استودیو ساناز رییسی

آیا به دنبال اصلی ترین ژست های عکاسی پرتره هستید که برای استودیو و فضای باز مناسب باشد؟ هنگامی که زمان زیادی برای عکاسی ندارید این موضوع می تواند چالش برانگیز باشد. به همین دلیل، استفاده از چک لیست ژست عکاسی پرتره که در آن ژست های جهانی برای زنان، مردان، کودکان، زوج ها و خانواده ها وجود دارد، امری ضروری است. در این مقاله جذاب ترین و مناسب ترین ژست های عکاسی پرتره مردان و زنان آورده شده است. اگر به تازگی در وادی عکاسی پرتره قدم گذاشته اید، با ما همراه شوید.

استودیو عکاسی ساناز رییسی

ژست نیمرخ

از مدل بخواهید که به پهلو بچرخد و سرش را کمی بالا بیاورد. این ژست، ژستی ساده و برازنده است. همچنین، مدل می تواند یک دستش را روی گردن قرار دهد تا حس مهربانی را به مخاطب القا کند.

ژست عکاسی

ژست حرکت

عکس هایی که در حال حرکت گرفته می شوند، همواره زنده تر و خلاقانه تر هستند. ممکن است مدل بدود، قدم بزند یا در هوا بپرد. عکاسی از حرکت، فرایند پیچیده ای است که نیاز به تلاش زیادی از طرف عکاس و مدل دارد. اما نتیجه نهایی، قطعا ارزش تلاش و زمانی که صرف عکاسی کرده اید را خواهد داشت. ویرایش کردن عکس های پرتره در حال حرکت را فراموش نکنید، زیرا با نرم افزاری مانند فوتوشاپ می توانید تاری عکس را حذف کنید.

ژست عکاسی

ژست مچ پا

این یکی از بهترین ژست های پرتره برای زنان است، چرا که برای هر نوع بدنی مناسب است. این ژست، غیر رسمی ولی جذاب است چون پاهای مدل را بلندتر می کند و فرم لگنش را باریک تر نشان می دهد. این ژست علاوه بر حالت ایستاده، در حالت نشسته نیز ژست عکاسی پرتره شگفت انگیزی محسوب می شود.

ژست نشسته

در این ژست پرطرفدار، تغییرات زیادی قابل اعمال است و می تواند احساسات مختلفی (از حس قدرت گرفته تا حس آرامش) را به مخاطب منتقل کند.

 گذاشتن دست زیر چانه

توصیه می شود که این ژست، در حالت نشسته (مثلا پشت یک میز) به کار برده شود. در این حالت، از مدل بخواهید که حالت صورتش را تغییر دهد تا نگاهی عاقلانه و رسمی داشته باشد.

دراز کشیدن

این یکی از ساده ترین ژست های عکاسی و در عین حال دلپسندترین برای پرتره زنان در فضای باز است. در این حالت، وظیفه مدل، تغییر دادن حالت سر و نحوه قرارگیری دست هایش است. عکاس باید در سطح زمین و از زوایای مختلف عکاسی کند.
جهت دیدن تصاویر بیشتر ما به صفحه عکاسی پرتره مراجعه کنید.

استودیو عکاسی ساناز رییسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست