استودیو ساناز رییسی

اصولاً مقصود از عکاسی صنعتی ارائه و نمایش کالاها و اجناس و یا سرویس‌های ارائه شده به وسیله‌ی یک مارک به گونه‌ای درست و مسلماً خوشایند و گیرا می‌باشد.

این که یک کالا و فرآورده به چه صورتی به مخاطبان و خریداران ارائه و عرضه شود فراوان‌ترین نقش را در فروش کالا و اجناس خواهد داشت. بدین سبب دارندگان محولات و سرویس‌های مورد نظر قصد دارند با مهیا نمودن عکس‌های گیرا و زیبا مخاطبان را به ترغیب خریداری اجناس خویش تحریک کنند.

عکاسی صنعتی با بهره گیری از علم و تدبیر در عرصه‌ها و جوانب گوناگون در جهت ارائه و نشان دادن اجناس و کالاها درصدد است تا مطلوب‌ترین و موثرترین شکل از عرضه و شناساندن محصولات را نشان دهد. در مواقعی کمپانی‌ها و نهادها احتیاج به عکاسی از کالاها و اسباب و ابزارهای خود دارند که به منظور دست یافتن به این مقصود کمپانی و موسسات می‌بایست با یک عکاس صنعتی معاضدت و هماهنگی نمایند. چرا که هر فردی با دارا بودن یک دوربین قادر نیست عکس برداری نماید. عکاس صنعتی فردی است که از جهات صحیح مطلع باشد تا قادر باشد از تمام زوایای یک کالا و فرآورده عکس برداری نماید. این امر احتیاج به تسلط و تبحر یک عکاس صنعتی حرفه‌ای دارد که آگاه باشد چطور عکس صنعتی تهیه نماید.

دوربین‌های پیشرفته: عکس بردار صنعتی تنها از مناسب‌ترین دوربین ها برای این کار بهره می‌گیرد تا وضوح زیاد عکس را حفظ نماید. این نوع دوربین‌ها عکس‌های واضح و روشن و زنده‌ای را تهیه می‌کنند. این دوربین‌ها قادرند به شکل چشمگیری هر جزئیاتی را تفکیک و تمییز دهند.

دانش و تسلط و تکنیک‌های خاص: یک عکس بردار صنعتی در یک شب به تخصص‌های مورد نظر در این حوزه دست نیافته است. این عکاسان وقت فراوانی را صرف نموده‌اند تا فنون و شیوه‌های صحیح در جهت رساندن پیغام عکس‌ها دست یابند. این عکاسان مطلع هستند در جهت دست یافتن به عالی‌ترین تصاویر به چه مواردی احتیاج است. این کاردانی و مهارت و علم زیاد عکاس صنعتی می‌باشد که وی را از عکاسان حاضر در سایر شاخه‌ها برجسته و ممتاز می‌‌سازد.

افزایش و ترفیع اثربخشی عکس: عکاسان صنعتی در فراهم ساختن عکس‌های صنعتی عالی و معتبر در جهت انتقال و سرایت پیغام‌های با اهمیت فراوان با مهارت می‌باشند. بایستی فردی را گزینش نمایید که از بستر و طبقه صنعت مورد نظر شما آگاهی لازم را داشته باشد تا به درستی پیغام بصری صنعت شما را به بینندگان و مشتریان ارسال و انتقال نماید.

عکاسی تندترین و سریع‌ترین شیوه منتقل ساختن پیغام به مخاطبان ؛ تصویر یک ابزار ارتباطی بصری می‌باشد و به اندک‌ترین زمان ممکن قادر است پیغام صنعتی محصول شما را به مشتریان و بینندگان منتقل سازد. به منظور تشریح مشخصه‌های یک کالا و فرآورده زمان زیادی را بایستی صرف نمایید ولی شما قادرید توسط یک تصویر همه‌ی مشخصه‌های یک کالا را در یک دید ارائه و نشان دهید. همواره به یاد داشته باشید که هر دقیقه‌ای که شما به منظور تعریف و توجیه در مورد کالاها و فرآورده‌ها و خدماتتان برای هر فرد زمان صرف می‌کنید گروه دیگری از مخاطبان و خریداران محصولاتتان از بین می‌روند.

عکس‌های صنعتی اثر گذار در همه‌ی ابزارهای ارتباطی ؛ با توسعه و ارتقای صنعت و فن آوری ، تصویر از نفوذ و تاثیر فراوانی بهره مند شده است. شرکت‌ها و موسسات قادرند از یک سری تصاویر در کالانماها و فهرست‌ها و اعلان‌ها و سایت‌ها و کانال‌های مجازی اینترنتی مارک و نشان تجاری خود بهره بگیرند. تصاویر گیرا و زیبا قادرند نگاه‌ها و دیدگاه‌های فراوان‌تری را جذب نمایند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیغام مورد نظر شما را منتقل سازند و به پیروی از آن‌ها مارک و نشان تجاری شما در ابعاد وسیع‌تری شناخته خواهد شد.

یک تصویر صنعتی مناسب و مطلوب بایستی تعریف گر مشخصه‌های یک کالا به صورتی گیرا و اثر بخش و همه جانبه باشد و به درستی کالا را ارائه نماید و معنا و محتوای پیغامی که می‌خواهد به مشتریان و مخاطبان منتقل سازد بیش از اندازه دشوار و مبهم و گیج کننده نباشد تا مخاطب به سرعت پیام نهفته در عکس صنعتی شما را درک کند و از آن آگاه شود. عکاسان صنعتی حاذق و با تجربه غالباً از تخصصی‌ترین و حرفه‌ای ترین عکس برداران در سایر حوزه‌های عکاسی به شمار می‌آیند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست